Czy wiesz, że..

Jak czytać oznaczenia pomp głębinowych?

2018-09-14
Objaśnienie oznaczeń na pompach głębinowych.
więcej

Obniżenie poziomu hałasu wytwarzanego przez pompy

2017-03-23
Przy doborze, projektowaniu i wykonywaniu instalacji istotne jest by zwrócić szczególną uwagę na parametry pracy pompy, tak by podczas eksploatacji zredukować, bądź wyeliminować, ewentualne, nieprzyjemne hałasy. Wytwarzanie hałasu przez pompy jest niestety nieuniknione, ale Wilo jako producent pomp czyni wszystko, by dostarczać klientom jak najcichsze pompy. Przeczytaj o rodzajach hałasu generowanego przez pompy i sprawdź jak go ograniczać.
więcej

Po co nam pompy obiegowe i jak je dobierać?

2017-06-29
Pompy obiegowe i cyrkulacyjne w instalacjach poprawiają ich działanie i umożliwiają korzystanie z wielu nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają komfort i niskie koszty eksploatacji. Sprawdź dlaczego warto je zastosować i jak dobrze dobrać.
więcej

Dlaczego warto kupować pompy firmy Wilo? Porównanie pomp Wilo Yonos Pico oraz Wilo Stratos Pico.

2017-07-04
W artykule znajdziecie Państwo zalety pomp firmy Wilo oraz porównanie pomp Wilo Yonos Pico oraz Wilo Stratos Pico.
więcej

Pozyskiwanie wody głębinowej - od czego zacząć?

2017-07-04
Zastosowanie pompy głębinowej to dobry pomysł, gdy nie mamy odpowiednio przystosowanego pomieszczenia na głośno działający zestaw hydroforowy. Sprawdź jak dobrać układ zasilający Twój dom w wodę.
więcej

Kawitacja - zjawisko lekceważone i niepożądane. Jak go uniknąć?

2017-07-05
Zjawisko kawitacji w instalacjach, głównie w pompach, skutkuje szybszym zużyciem urządzeń oraz przewodów w sąsiedztwie jej występowania i dlatego nie należy go lekceważyć. Przeczytaj co to jest kawitacja i dlaczego należy jej się wystrzegać.
więcej